MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG Budapesti Igazgatóság (BLSZ) hivatalos oldal 1053 Budapest, Curia u. 3. Telefon: 318-1338, FAX: 266-0235 Számlázási cím: 1112 Budapest, Kánai út 2/D

Archív:
Keresés:

38. Budapest Kupa: Voyage másodszor vagy Testvériség először
2014-04-22
Április 23-án a Csepeli Stadionban eldől, hogy melyik csapat lesz a 38. Budapest Kupa győztese. A Voyage SE – Testvériség SE összecsapásra a Voyage címvédőként érkezik, hiszen egy évvel ezelőtt, elhódították a kupát. Ha most is nyernek, akkor másodszor lehetnek a BK védői. Ha viszont a Testvériség nyer, akkor először kerülhet fel a nevük a kupára.
A bajnokság legutóbbi fordulójában lejátszott mérkőzéseket akár a BK főpróbájának is tekinthetjük, és ez a Voyage számára volt sikeresebb, hiszen magabiztos győzelmet arattak az Unione ellen (4-1). A BK döntő esélyeiről Bajnóczi Tamás, a Voyage edzője a következőt nyilatkozta:

-Bármilyen egyenes kieséses versenysorozat döntőjébe jutni nagyszerű teljesítmény, és mindig segít fenntartani egy emocionális szintet a csapaton belül. Kis csapatként, 14-16 fős kerettel váltunk olyan gárdává, amely a kellő pillanatokban tudott plusz erényeket előhúzni, és megérdemelten jutottunk a döntőbe. Nekünk ezen a mérkőzésen, címvédőként, csak veszítenivalónk van. Szeretnénk újra elvinni a kupát, és újra átélni azt az érzést, ami ezzel együtt jár.

A Testvériség a listavezető III. Kerület vendége volt a 23. fordulóban, és egy perccel a rendes játékidő lejárta előtt még 1-1 volt az állás. A Kerület viszont parádésan hajrázott, két perc leforgása alatt szerzett két gólt, és 3-1-re nyert.

-Bíztatóan játszottunk a bajnoki cím várományosa ellen, de a találkozó vége felé kimaradt két nagy helyzetünk, az ellenfél viszont élt a kínálkozó lehetőségekkel – mondta Törőcsik András, a Testvériség edzője – A Voyage összeszokottabb csapat, mint mi vagyunk, ám ha a tehetséges fiataljaink a BK döntőjében egységet alkotnak, akkor elhódíthatjuk a kupát. Ha már eljutottunk a fináléig, akkor szeretnénk szépen befejezni a sorozatot. Már az is nagydolog, hogy ott lehetünk a Magyar Kupa főtábláján, és jó lenne, ha BK győztesként mutatkozhatnánk be ott.

Van még egy tétje a Budapest Kupa döntőjének, itt dőlhet el, hogy ki lesz a sorozat gólkirálya. A Voyage csatára Benedek Tamás eddig nyolcszor volt eredményes, a RAFC ellen mesterhármast ért el, míg az Ikarus BSE elleni elődöntőben ő lőtte csapata győzelmet jelentő gólját. Tóth Attila a Testvériség erőssége is szerezett egy mesterhármast a Csep-Gól Soroksár elleni találkozón, majd a BK elődöntőjében a Kelen elleni mérkőzésen 3-3-as állásnál csereként lépett pályára, és kétszer is betalált az ellenfél kapujába, így alakult ki az 5-3-as végeredmény.

A 38. Budapest Kupa döntője 17 órakor kezdődik a Csepeli Stadionban, és döntetlen esetén öt-öt tizenegyes következik. A döntő játékvezetője Király Gergő, segítői Kovács Gábor és Szalai Krisztián lesznek. A tartalék játékvezető Dobó Gábor.
Lázár L.
38. Budapest Kupa: Voyage SE - Testvériség SE döntő
2014-04-17
Döntőjéhez érkezett a 2013/2014-es Budapest Kupa sorozata, és az április 23-án megrendezésre kerülő fináléban két BLSZ I. osztályú csapat, a Voyage SE, valamint a Testvériség SE találkozik egymással.

A Budapest Kupa első alkalommal 1977-ben került kiírásra, és az első győztes, az azóta már megszűnt Törekvés együttese volt. Már az első kiírásban rögzítette a BLSZ, hogy a győztes egy évig őrizheti a serleget, és az a csapat, amely zsinórban háromszor végez az élen, annak végérvényesen a tulajdonába kerül a kupa. Ez eddig csak egy csapatnak sikerült, a RAFC gárdája 1995-ben, 1996-ban, és 1997-ben is BK győztes lett. Az 1977-ben elkészített kupa jelenleg a RAFC székházában található. A BLSZ 1998-ban így új serleget készíttetett, és jelenleg ez vándorol évről évre a győzteshez. A RAFC mellett a már megszűnt Honvéd Köteles SE is háromszor nyerte meg a Budapest Kupát, de megszakítással. 1981-ben, 1982-ben, és 1989-ben lett győztes a katonacsapat.

A 38. Budapest Kupa döntőjébe a Voyage SE védőként érkezett. 2011-ben jutottak először döntőbe, és akkor vereséget szenvedtek a Ferencvárosi FC együttesétől. 2013-ban ismét ott volt a Voyage SE a döntőben, és akkor 6-2-re nyert az Unione ellen. Az idei sorozatban a 3. fordulóban kapcsolódtak be a küzdelmekbe, és gólzáporos, 10-0-ás győzelemmel mutatkoztak be Rákosszentmihályon. A következő fordulóban az 1908 SZAC otthonában nyertek 4-2-re, majd következett a háromszoros BK győztes RAFC, szintén idegenben, és ez az összecsapás 5-0-ás Voyage győzelemmel zárult. Az elődöntőben az Ikarus BSE gárdáját látták vendégül, és 2-1-es Voyage győzelem született.

A Testvériség számára most csillant fel a lehetőség először, hogy feliratkozhasson a BK győztesek sorába. A mostani sorozatban az 1. és a 2. fordulóban is mérkőzés nélkül jutottak tovább, mert az ellenfelek visszaléptek. A 3. fordulóban a Csep-Gól Soroksár vendégeként nyertek 5-1-re, majd a 4. fordulótól már BLSZ I. osztályú ellenfelek következtek. A THSE-Sashalom ellen idegenben nyertek 2-1-re, az 5. fordulóban fogadták, és búcsúztatták a III. Kerület együttesét (2-1), és végül az elődöntőben Testvériség – Kelen: 5-3.

A 38. Budapest Kupa döntője, a Voyage SE – Testvériség SE összecsapás színhelye a Csepeli Stadion, időpontja 2014. április 23. 17 óra.
Lázár L.
Lőrincz László (THSE) mesterhármasa az FFC ellen
2014-04-14
Jól szerepeltek a BLSZ I. osztály élcsoportjához tartozó csapatok a 22. fordulóban. Érdekesség, hogy az első négy helyet elfoglaló együttesek valamennyien vendégek voltak, és három ponttal távozhattak. Az Unione – RAFC találkozón a RAFC már az első félidő közepén elhúzott három góllal. A második játékrész elején feljött a házigazda, de végül a vendégek játékos-edzője Vörös Péter góljával bebiztosította a győzelmet (2-4). Az Ikarus BSE – III. Kerület összecsapáson a listavezető Kaszai Gábor találataival kétgólos előnyre tett szert, végül a hazaiaknak sikerült szépíteni, de a pontszerzés már nem jött össze (1-2).

Öt perccel a mérkőzés vége előtt még csak egy gól volt a Fővárosi Vízművek előnye a Kelen ellen, akkor viszont a vendégek két cserejátékosa – Pollák Máté és Sáth Zoltán is – betalált az ellenfél kapujába (1-4). A Hegyvidék már-már elkönyvelte, hogy otthon tartja az egy pontot a bajnoki címre pályázó Pénzügyőr ellen, hiszen a 88. percben 0-0 volt az eredmény. A vendégek azonban parádésan hajráztak, és nyertek (0-2). A Budapest Kupa főpróbájának tekinthető Testvériség – Voyage összecsapás döntetlenre végződött (2-2).

Igyekszik elkerülni a kieső zónából a THSE-Sashalom, ebben a fordulóban győztek a Ferencvárosi FC ellen (3-1), és mindhárom góljukat Lőrincz László szerezte. A kiesési rangadón, az RTK-VASLÓ – Nagytétény találkozón a vendégek a 7. percben vezetéshez jutottak. Ezt az előnyt a 68. percig megőrizték, ekkor egyenlített az RTK, majd fordított is (3-1). Az Inter CDF – Budafok találkozón a vendégek mindkét gólját Fekete Máté szerezte, aki augusztusban lesz csak 19 éves (1-2).
Lázár L.
2014-04-22

- Bármilyen egyenes kieséses versenysorozat döntőjébe jutni nagyszerű teljesítmény, és mindig segít fenntartani egy emocionális szintet a csapaton belül. Kis csapatként, 14-16 fős kerettel váltunk olyan gárdává, amely a kellő pillanatokban tudott plusz erényeket előhúzni, és megérdemelten jutottunk a döntőbe. Nekünk ezen a mérkőzésen, címvédőként, csak veszítenivalónk van. Szeretnénk újra elvinni a kupát, és újra átélni azt az érzést, ami ezzel együtt jár.

- Bíztatóan játszottunk a bajnoki cím várományosa ellen, de a találkozó vége felé kimaradt két nagy helyzetünk, az ellenfél viszont élt a kínálkozó lehetőségekkel – mondta Törőcsik András, a Testvériség edzője – A Voyage összeszokottabb csapat, mint mi vagyunk, ám ha a tehetséges fiataljaink a BK döntőjében egységet alkotnak, akkor elhódíthatjuk a kupát. Ha már eljutottunk a fináléig, akkor szeretnénk szépen befejezni a sorozatot. Már az is nagydolog, hogy ott lehetünk a Magyar Kupa főtábláján, és jó lenne, ha BK győztesként mutatkozhatnánk be ott.

Lázár L.
A Voyage SE és a Testvériség SE jutott a BK döntőjébe
2014-04-10
Az elődöntőhöz méltó, eseményekben gazdag, izgalmas mérkőzéseken dőlt el, hogy a Budapest Kupa döntőjében a címvédő Voyage SE és a Testvériség SE csapatai jutottak. A 2013/2014-es kiírás elődöntőjébe négy BLSZ I. osztályú együttes került, és mindkét mérkőzésen a pályaválasztó nyert.

A Testvériség SE – Kelen SC összecsapáson nyolc gólt láthattak a nézők (5-3). A hazaiak jól kezdtek, az első félidőben már 2-0-ra vezettek. Szünet után feljavult a Kelen, ledolgozta a hátrányt, és a 73. percben 3-3 volt az állás. A vendégek három góljából a szünetben csereként beállt Kádár András kettőt szerzett. A hajrában viszont ismét a Testvériség került fölénybe, és itt is a cserejátékos játszott főszerepet. A télen visszaigazolt gólkirály, Tóth Attila kitett magáért, öt perc leforgása alatt kétszer is betalált az ellenfél kapujába.

- Ezen a meccsen megmutattuk minden arcunkat – mondta Gyűrű Lajos, a Testvériség vezetőedzője – A találkozó elején bizonyítottuk, hogy tudunk harapni, hiszen elhúztunk az ellenféltől. Később az is kiderült, hogy mimóza arcunk is van, mert hagytuk felállni a Kelen gárdáját. Az utolsó tíz percben viszont azt igazoltuk, ha odaadjuk magunkat, bárki ellen nyerhetünk. Hogy mit várunk a döntőben? Jó lenne, ha megakadályoznánk a Voyage csapatát abban, hogy ismét kupagyőztes legyen.

A Voyage SE – Ikarus BSE mérkőzésen a házigazda visszavágott a pár nappal korábban, a bajnokságban elszenvedett vereségért. A Voyage Szabó Márton találatával szerzett vezetést, majd az Ikarus büntetőhöz jutott, amit Horváth Krisztián értékesített. A 79. percben Benedek Tamás eldöntötte a továbbjutást a Voyage javára (2-1). Benedek Tamás a Budapest Kupa idei sorozatában immár nyolc gólnál tart.

- Tartottunk a mérkőzéstől, mert a legutóbbi egymás elleni meccseinken az Ikarus győzött – nyilatkozta Bajnóczi Tamás, a Voyage edzője – A mostani siker értékét növeli, hogy egy jó Ikarus ellen nyertünk. Örülünk annak, hogy 2011 óta már harmadszor is ott vagyunk a Budapest Kupa fináléjában. 2011-ben másodikak lettünk, 2013-ban elhódítottuk a kupát, és most nem szeretnénk kiengedni a kezünkből.

A Budapest Kupa döntője április 23-án lesz a Csepel FC Stadionban.